Conversations for Lawyers

Autorski kurs konwersacyjny Saturday School powstał w odpowiedzi na zgłaszaną przez naszych kursantów potrzebę ćwiczenia rozmowy o prawie w języku angielskim. Zajęcia polegają na luźniej dyskusji zakotwiczonej w tematyce okołoprawniczej, która stymulowana jest ciekawymi treściami. Na tym kursie przełamujemy językową barierę, uczymy się wyrażać swoje zdanie oraz stopniowo budujemy pewność siebie, a zarazem przyswajamy specyficzne prawnicze słownictwo i gramatykę. Dodatkowo pracujemy intensywnie nad poprawną wymową. Kurs pozwala na wykształcenie umiejętności swobodnego posługiwania się prawniczym językiem angielskim w trakcie negocjacji, spotkań biznesowych oraz rozmów kwalifikacyjnych.

Dla kogo przeznaczony jest kurs:

  • Polecamy wszystkim, którym trudność sprawia swobodna komunikacja werbalna w jezyku angielskim.

Zapisy: przez e-mail, telefon lub facebooka w zakładce kontakt

Koszt: 1090 zł za semestr

Zniżki: student lub aplikant (-100 zł), bring-a-friend (-50 zł/ dla obu os.), kontynuacja po ukończeniu innego naszego kursu (-50 zł), Zniżki sumują się. Spełnienie warunków zniżki oceniane jest osobno na każdy semestr kursu.

Liczba spotkań: 2 semestry, 12 spotkań w semestrze, zajęcia raz w tygodniu po 90min

Miejsce: zajęcia online z lektorem

Czas: zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w ustalonych godzinach wieczornych (około 17-20)

Jaki poziom ogólnego angielskiego jest rekomendowany?
Zalecany poziom ogólnego j.angielskiego w ramach kursu to B1. Nie wymaga ukończenia innych naszych kursów, ale przed rozpoczęciem zalecamy bezpłatną konsultację językową z lektorem.

Czy kurs kończy się egzaminem?
Nie, ale każde zajęcia zaczynają się od powtórki, aby zmobilizować Cię do systematycznej nauki.

Na jakich materiałach pracujemy? Czy muszę kupić jakiś podręcznik?
Wszystkie materiały na zajęcia przygotowuje i zapewnia w cenie kursu prowadzący. Nie jest wymagany zakup jakiegokolwiek podręcznika.

Czy potrzebna jest zaliczka? Czy możliwa jest płatność ratalna?
Zaliczkom mówimy nie. Ratom mówimy zdecydowane tak.

Czy za kurs przysługują punkty szkoleniowe?
Tak, radcowie prawni otrzymują 1,5 punktów szkoleniowych za każde 1,5 godziny uczestnictwa w zajęciach legal English (zgodnie z § 6 ust. 1 pkt 1 i ust. 3 regulaminu załączonego do uchwały KRRP nr 103/IX/2015 z dnia 11 grudnia 2015 r. z późn. zm.) – ukończenie całego kursu pozwala na wypełnienie obowiązku doskonalenia zawodowego w 3-letnim cyklu rozliczeniowym.