Kursy dla Kancelarii

Kancelariom oferujemy prowadzenie kursów Legal English z dojazdem do miejsca siedziby. Zajęcia mogą odzwierciedlać treści dowolnego kursu lub szkolenia z naszej oferty. W szczególności praktykującym prawnikom władającym językiem angielskim polecamy nasz flagowy kurs Legal English for Polish Lawyers oraz szkolenie z zakresu pisania listów i e-maili biznesowych. W wypadku zajęć dla Kancelarii program zajęć jest jednak w pełni elastyczny i może zostać wedle życzenia dostosowany do potrzeb i specjalizacji uczestników, tak aby w pełni zaspokoić oczekiwania słuchaczy. Wszystkie zajęcia kładą nacisk na praktyczne zastosowanie języka angielskiego w warunkach polskiego obrotu prawnego i codziennej pracy z klientami.

Do współpracy zapraszamy w szczególności zespoły adwokatów, radców prawnych, notariuszy, komorników oraz przyuczających się do zawodu w kancelariach aplikantów, jak również członków innych firm zajmujących się problemami prawnymi i mającymi kontakt z kontrahentami w języku angielskim. Prowadzimy kameralne zajęcia dla partnerów zarządzających jak również grupowe kursy mające na celu zwiększenie kompetencji językowych pracowników lub całego zespołu Kancelarii.

Zapisy: przez e-mail, telefon lub facebooka w zakładce kontakt

Koszt: cena zajęć ustalana jest indywidualnie i zależy m.in.: od ilości uczestników oraz poziomu i ustalonego programu kursu; wystawiamy faktury VAT.

Liczba spotkań: wedle ustaleń; standardowo proponujemy 1.5 godziny tygodniowo lub 2 x 1 godzinę tygodniowo.

Miejsce: zajęcia online z lektorem, z dojazdem do siedziby Kancelarii lub w innym ustalonym miejscu

Czas: elastyczny; w zależności od preferencji rannym ptakom możemy zaproponować pracę z Legal English we wczesnych godzinach porannych (od 8.00), a nocnym markom przypaść mogą do gustu godziny popołudniowe i wieczorne (około 17-20). Istnieje możliwość ustalania terminów spotkań na bieżąco.

Jaki poziom ogólnego angielskiego jest rekomendowany?
Zajęcia mogą zaczynać się od poziomu B1, który jest podstawą do rozpoczęcia przygody z Legal English. Poziom B2 jest zalecany, aby móc przyswoić bardziej skomplikowane struktury angielskiego prawniczego. Od uczestników nie oczekujemy wiedzy z zakresu Legal English. Wcześniejsze doświadczenia z angielskim prawniczym mogą być ułatwieniem, ale nie są wymagane.

Na jakich materiałach pracujemy?
Wszystkie materiały na zajęcia przygotowuje i zapewnia w cenie kursu prowadzący. Bazują one na autentycznych dokumentach prawniczych. Nie jest wymagany zakup jakiegokolwiek podręcznika.

Czy kurs kończy się egzaminem?
Standardowo nie, ale zajęcia zwykle zaczynają się od powtórki, celem systematycznego utrwalania materiału. Na życzenie możemy przeprowadzić sprawdzian końcowy lub także semestralny, pozwalający śledzić postępy własne lub kadry pracowników.

Czy potrzebna jest zaliczka? Czy możliwa jest płatność ratalna? Czy wystawiacie FV?
Zaliczkom mówimy nie. Ratom mówimy zdecydowane tak. Wystawiamy faktury VAT zw.

Czy za kurs przysługują punkty szkoleniowe?
Tak, radcowie prawni otrzymują 1,5 punktów szkoleniowych za każde 1,5 godziny uczestnictwa w zajęciach legal English (zgodnie z § 6 ust. 1 pkt 1 i ust. 3 regulaminu załączonego do uchwały KRRP nr 103/IX/2015 z dnia 11 grudnia 2015 r. z późn. zm.) – ukończenie całego kursu pozwala na wypełnienie obowiązku doskonalenia zawodowego w 3-letnim cyklu rozliczeniowym.