Introduction to Legal English

Kurs wprowadzający w świat języka angielskiego prawniczego. Zajęcia mają przede wszystkim na celu odświeżenie i zwiększenie umiejętności z zakresu języka angielskiego, przypomnienie i powtórzenie podstawowych struktur gramatycznych i leksykalnych oraz zwiększenie pewności siebie i swobody dyskusji w języku obcym. Wszystko to na podstawie materiałów dotyczących różnych dziedzin prawa, pozwalających jednocześnie na efektywne i naturalne nabycie wiedzy z zakresu Legal English.

Docelowo zajęcia przygotowują również do uczestnictwa w zaawansowanym kursie Legal English for Polish lawyers, skoncentrowanym na przekładzie polskich przepisów i dokumentów prawnych lub do uczestnictwa w kursie TOLES Higher preparation, mającym na celu przygotowanie do uzyskania międzynarodowego certyfikatu TOLES Higher.

Kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla:

  • praktykujących prawników, którzy nie używali języka angielskiego od pewnego czasu i chcą odświeżyć swoją wiedzę, jednocześnie nabywając silne podstawy w zakresie angielskiego prawniczego
  • osób, które kończą lub uczęszczają na lektoraty z języka angielskiego ogólnego i jednocześnie chciałyby nabywać wiedzę z zakresu angielskiego prawniczego
  • studentów wszystkich lat studiów prawa, jako uzupełnienie programu studiów pod kątem języka angielskiego

Zapisy: przez e-mail, telefon lub facebooka w zakładce kontakt

Koszt: 1090 zł za semestr

Zniżki: student lub aplikant (-100 zł), bring-a-friend (-50 zł/ dla obu os.), kontynuacja po ukończeniu innego naszego kursu (-50 zł), Zniżki sumują się. Spełnienie warunków zniżki oceniane jest osobno na każdy semestr kursu.

Liczba spotkań: 2 semestry, 14 spotkań w semestrze, 1.5 godziny tygodniowo

Miejsce: zajęcia online z lektorem

Czas: zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w ustalonych godzinach wieczornych (około 17-20)

Jaki poziom ogólnego angielskiego jest rekomendowany?
Zalecany poziom zwykłego angielskiego w ramach kursu to B1. Kurs ma na celu częściowe odświeżenie wiedzy z tego poziomu oraz przejście do poziomu B2.

Czy kurs kończy się egzaminem?
Nie, ale każde zajęcia zaczynają się od powtórki, aby zmobilizować Cię do systematycznej nauki.

Na jakich materiałach pracujemy?
Na zajęciach Introdution to Legal English pracujemy na autorskich materiałach przygotowanych przez prowadzącego oraz na podręczniku.

Czy potrzebna jest zaliczka? Czy możliwa jest płatność ratalna?
Zaliczkom mówimy nie. Ratom mówimy zdecydowane tak.

Czy za kurs przysługują punkty szkoleniowe?
Tak, radcowie prawni otrzymują 1,5 punktów szkoleniowych za każde 1,5 godziny uczestnictwa w zajęciach legal English (zgodnie z § 6 ust. 1 pkt 1 i ust. 3 regulaminu załączonego do uchwały KRRP nr 103/IX/2015 z dnia 11 grudnia 2015 r. z późn. zm.) – ukończenie całego kursu pozwala na wypełnienie obowiązku doskonalenia zawodowego w 3-letnim cyklu rozliczeniowym.