Ruszyły zapisy na nowy wakacyjny kurs „Cinematic Legal English” – start kursu 24.06. Zapisy pod adresem: p.chojecka@saturdayschool.pl

Ruszyły zapisy na nowy wakacyjny kurs „Cinematic Legal English” – start kursu 24.06. Zapisy pod adresem: p.chojecka@saturdayschool.pl

Ruszyły zapisy na nowy wakacyjny kurs „Cinematic Legal English” – start kursu 24.06. Zapisy pod adresem: p.chojecka@saturdayschool.pl

Poznaj nasz zespół
dr Adam Sobota
Współzałożyciel Saturday School, lektor i współautor kursów
Zawodowo jestem radcą prawnym, wspólnikiem w jednej z największych na dolnym śląsku kancelarii prawnych- Sobota Jachira. Doktorat z prawa obroniłem z wyróżnieniem w Zakładzie Postępowania Cywilnego. W trakcie studiów doktoranckich miałem przyjemność prowadzić na Uniwersytecie Wrocławskim i w Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej zajęcia z procedury cywilnej, prawa cywilnego i prawa pracy, które spotykały się z bardzo dobrym przyjęciem wśród studentów.
Z językiem angielskim jestem związany od najmłodszych lat. Pasję do Legal English odkryłem na studiach, wybierając przedmioty w języku angielskim oraz biorąc udział w kursach organizowanych przez uczelnię i różne wyspecjalizowane szkoły językowe. Ukończyłem Podyplomowe Studia Przekładu w Instytucie Filologii Angielskiej we Wrocławiu, zdałem egzaminy CAE i TOLES Higher. Zamiłowanie do dydaktyki i Legal English, a zwłaszcza własne kilkuletnie badania literatury z tego przedmiotu, zaowocowały w końcu założeniem szkoły językowej Saturday School, której stronę właśnie przeglądasz.
Obecnie wspólnie z Patrycją i zespołem doświadczonych lektorów tworzymy w Saturday School autorskie, unikalne na rynku kursy z języka angielskiego prawniczego. Na ich podstawie prowadzimy zajęcia dla studentów, aplikantów i zespołów kancelarii prawnych, które odznaczają się wysokim poziomem merytorycznym, ale przebiegają w luźnej i kreatywnej atmosferze. Mam nadzieję, że zobaczymy się na zajęciach!
WięcejMniej
Patrycja Chojecka
Współzałożycielka Saturday School, lektorka i współautorka kursów
Moja przygoda z angielskim rozpoczęła się w dzieciństwie. Ta wczesna fascynacja i częsta styczność z językiem szybko doprowadziła uzyskania certyfikatu językowego CAE. W miarę zdobywania wykształcenia prawniczego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie zaczęłam udzielać korepetycji z języka angielskiego. To właśnie w tym czasie zdałam sobie sprawę, że skrzyżowanie języka i prawa jest dla mnie szczególnie fascynujące. Uczestniczyłam wówczas w kilku kursach Legal English i zdałam międzynarodowo honorowany certyfikat TOLES Higher.
Po uzyskaniu tytułu magistra prawa podjęłam studia podyplomowe dla tłumaczy tekstów specjalistycznych w Katedrze Przekładoznawstwa tej samej renomowanej uczelni. Doskonaliłam swoją wiedzę i umiejętności językowe nie tylko w kraju, ale także poprzez doświadczenia za granicą, w tym przez czas spędzony na różnego rodzaju programach wymiany w Stanach Zjednoczonych i w ramach American Law Program prowadzonego przez The Catholic University of America.
Niedługo później wraz z Adamem wyruszyliśmy w podróż napędzaną naszą wspólną pasją do języka i prawa, której kulminacją było założenie Saturday School. Razem tworzymy autorskie, unikalne na rynku kursy z języka angielskiego prawniczego, na podstawie których prowadzimy zajęcia dedykowane prawnikom. Nasze kursy charakteryzuje skrupulatnie przemyślany program, połączony jednak z otwartą i kreatywną atmosferą. Z radością podzielę się z Tobą moją wiedzą na zajęciach. See you in class!
WięcejMniej
Agata Jędroś
Ukończyłam prawo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Uniwersytecie Gottfrieda Leibniza w Hanowerze. Obecnie pracuję jako radca prawny w jednej z wiodących wrocławskich kancelarii prawnych, głównie udzielając pomocy prawnej zagranicznym przedsiębiorcom w języku angielskim. Przygodę z angielskim rozwijałam od młodości, pracując w USA i w Londynie, biorąc udział w programie Erasmus + oraz uczestnicząc w licznych kursach językowych, w tym Legal English. Moją największą pasją są podróże na własną rękę, jazda konna oraz wszelkiego rodzaju zwierzaki.
Marta Mikuła
Jestem absolwentką wydziału prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Studiowałam także prawo w dwóch językach we Francji oraz odbyłam staż w Brukseli związany z prawem międzynarodowym. Swoją pasję do nauczania odkryłam podczas stażu na uniwersytecie w Warszawie, gdzie uczyłam studentów z całego świata podstaw polskiego prawa. Posiadam kilkuletnie doświadczenie jako nauczyciel języka angielskiego wraz z Legal English oraz języka francuskiego. Poza pracą uwielbiam biegać maratony i podróżować po Azji.